Wydarzenie


REKLAMA

Zajęcia świetlicowe dla dzieci w wieku 10-12 lat w Bydgoszczy

Dom Edukacyjno-Kulturalny Regnum prowadzony przez Fundację Nowe Pokolenie rozpoczyna zajęcia świetlicowe dla dzieci w wieku 10-12 lat. Zajęcia będą bezpłatne. Ich celem będzie pomoc przy odrabianiu prac domowych, nadrabianie zaległości w szkole oraz aktywne i kreatywne spędzanie czasu wolnego. Zajęcia będą odbywały się od marca (pierwsze planujemy 28 marca) do końca czerwca (1 raz w tygodniu, po 2 godziny) i zostaną wznowione od października do końca grudnia. Kierujemy je w szczególności do dzieci z rodzin, które mają ograniczone środki finansowe na korepetycje.
 

Zajęcia będą prowadzone w dwóch blokach:
I blok- odrabianie zadań domowych i nadrabianie zaległości szkolnych
II blok - zajęcia integracyjne, gry i zabawy ruchowe i plastyczne. Uzupełnieniem tego bloku będą spotkania z zaproszonymi gośćmi, którzy poprowadzą warsztaty z różnych dziedzin artystycznych. Odbędą się 2 takie spotkania (1 w pierwszym i 1 w drugim semestrze).

Na zakończenie każdego cyklu zajęć świetlicowych (tj. w czerwcu oraz w grudniu) wybierzemy się na jednodniową wycieczkę po najciekawszych miejscach w Bydgoszczy. Uzupełnieniem zajęć świetlicowych dla dzieci będą dwa warsztaty pedagogizujące (po jednym w każdym semestrze) dla rodziców. Tematyka warsztatów będzie dostosowana do potrzeb i oczekiwań rodziców. Naszym celem nie będzie suche przekazywanie informacji, ale szczera rozmowa o problemach wychowawczych i wspólne szukanie rozwiązań.
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! Warunkiem udziału w zajęciach jest wypełnienie ankiety i jej pozytywna weryfikacja.  Ankieta jest dostępna na stronie: www.regnum.bydgoszcz.pl
Szczegóły: fundacja@nowe-pokolenie.pl

Więcej w tej kategorii

Czy naukę i zabawę można połączyć? W rytmice można wszystko. Zajęcia dla dzieci w wieku 1,8 do 3...

Grudzień powolutku i nieśmiało puka do naszych drzwi zwiastując najpiękniejszy czas w roku- Boże...