Wydarzenie

Sensoplastyka - zajęcia dla dzieci, Bydgoszcz, 17 sierpnia

Kolejna odsłona sensoplastyki w Pracowni!

Tym razem młodzi odbiorcy będą zakoczeni techniką action painting. Sposób ten ma wspierać wszechstronny rozwój dziecka: pobudzać kreatywność, budować pozytywny obraz samego siebie (czyli dbamy o poczucie wartości!) raz zmieniać szkolne podejście do sztuk plastycznych.
Dla uczestników ważna będzie radość z działania oraz nietypowe medium, które zostanie niespodzianką do czasu rozpoczęcia warsztatów.

Druga część warsztatów to pobudzanie dziecięcych zmysłów  - głównie jednego z nich - węchu. Przeniesiemy się do świata małej Mary z powieści „Tajemniczy ogród” Burnett'a. Jeden z fragmentów posłuży dzieciom do stworzenia własnego dzieła sztuki na zadany temat. W tym celu zamiast farb czy kredek będziemy używali... przypraw. Propozycja ta wielokrotnie spotykała się z entuzjazmem i zaangażowaniem dzieci. Będzie się działo! Będzie pachniało. Kontakt z literaturą buduje w młodym człowieku pozytywne nastawienie do książek oraz zachęca do ich częstszego sięgania. Dodatkowo, dziecko ma nieskrępowaną możliwość do eksperymentowania z tworzywem, z którego zazwyczaj nie może korzystać w taki sposób.
Prosimy o wygodny strój dla dziecka.

Ilość miejsc: maksymalnie 12 uczestników

Wiek: 5 – 10
(ważne aby dziecko w czasie trwania warsztatów nie potrzebowało nieustannego wsparcia rodzica)

Czas trwania: ok. 1,5h

Koszt: 15 zł / os

Serdecznie zapraszam!

Prowadzącą warsztaty jest Wiktoria, krytyk artystyczny i pedagog specjalny. Pracuje z dziećmi w przedszkolu integracyjnym: prowadzi tam zajęcia z arteterapii/sensoplastyki. Możecie ze spokojną głową zostawić dzieci pod jej opieką i pójść na kawę.

Miejsce: PRACOWNIA, ul. Jezuicka 22, Bydgoszcz