Wydarzenie


REKLAMA

Akcja: Szyjemy książki edukacyjne dla dzieci! 25 -30 września

Data i godzina wydarzenia: 

Powtarza się codziennie do sob. wrz 30 2017.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej akcji na rzecz najmłodszych. Tym razem pragniemy stworzyć zabawki polisensoryczne w postaci książek edukacyjnych.

Czym są książki polisensoryczne?

Jest to ciekawa forma nauki poprzez doświadczenia zmysłowe. Książki takie wykonane są z miękkich materiałów np. filcu lub usztywnionych tkanin dzięki czemu są bezpieczne dla korzystających z nich dzieci. Zawierają również proste zadania oraz bezpieczne elementy. Przykładowym zadaniem zawartym w książce może być np. przyczepianie materiałowych kwiatów do guzików lub „chowanie samochodów” do garaży z kieszonek.

Kto może wziąć udział w akcji?

Każdy zainteresowany wydarzeniem może stworzyć książkę lub wybraną stronę z prostym zadaniem takim jak np. przylepiane na rzepy kropki na biedronce czy proste zadania zapinania zamków.

Jak wykonać strony?

Aby udało nam się zapewnić jeden format książek prosimy aby strony miały jednakową wielkość. Najlepiej aby miały one format a5 ( 21 cm x 15 cm) oraz wliczony w to margines 4 cm w poziomie.

W jakim celu prowadzimy akcję?

Gotowe zabawki pragniemy przekazać ośrodkom specjalizującym się w fachowej opiece nad dziećmi. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć dzieła, które sprawią najmłodszym wiele radości.

Jak mogę pomóc jeśli nie potrafię szyć?

Zachęcamy nie tylko do wsparcia akcji poprzez przesyłanie gotowych stron ale i przesyłania materiałów. Filc, rzepy, tkaniny czy akcesoria krawieckie na pewno przydadzą nam się w trakcie realizacji szycia książek.

Gdzie przesłać gotowe prace?

Jeśli jesteście zainteresowani prosimy o przesyłanie gotowych stron na adres Pracowni Integracji Międzypokoleniowej działającej przy Kujawsko- Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Pracownia Integracji Międzypokoleniowej
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6 85-033 Bydgoszcz