Aktualności

"Przestrzeń dla rodziny"

Wychowywać z szacunkiem do siebie i dziecka
Wywiad-rzeka z Jesperem Juulem
Jak rozmawiać z dziećmi, a jak wykorzystywać konflikty? Co zrobić, by nie zatracić się w roli rodzica? Jesper Juul odpowiada o swoim podejściu do wychowywania i jego kluczowych aspektach

W rozmowie z Moniką Øien znany duński pedagog mówi o skutecznym budowaniu relacji pomiędzy członkami rodziny. Jak zdobyć autorytet bez potrzeby uciekania się do zakazów? Gdzie należy wyznaczać granice oraz dlaczego rodzice za bardzo się przejmują.
Jesper Juul propaguje podejście do wychowania pełne szacunku i zaufania do dziecka oraz - uwaga! - samego siebie i swoich potrzeb. Jego metody pozwalają pozostać partnerem i przyjacielem dziecka, będąc nadal jego rodzicem.

Jako terapeuta uczy nowego spojrzenia na wiele aspektów życia rodzinnego. Będąc świetnym obserwatorem życia potrafi trafnie definiować zagrożenia, z jakimi zmagają się współczesne rodziny. Zamiast teoretyzować wskazuje właściwe rozwiązania, pokazując drogę do znalezienia równowagi w pędzącym do przodu świecie oraz wyznacza tytułową przestrzeń dla rodziny.

O autorze:
Jesper Juul – duński terapeuta rodzinny i pedagog o światowej renomie. Jego książka „Twoje kompetentne dziecko” jest jednym z najbardziej cenionych poradników wychowawczych na świecie i światowym bestsellerem.
W latach 70. Juul był jednym z założycieli Skandynawskiego Instytutu Kemplera dla pedagogów, którym kierował przez 25 lat. W 2004 zainicjował powstanie sieci poradni wychowawczych Family-Lab International mającej placówki w ponad 15 krajach, m.in. w Niemczech, Austrii, Włoszech, Chorwacji, krajach skandynawskich i Ameryce Południowej. Prowadzi wykłady, seminaria oraz warsztaty dla rodziców i organizacji publicznych.
W Polsce gościł 10 maja 1012 roku.
O wydawcy:
Wydawnictwo MiND jest polskim wydawcą książek Jespera Juula.

Mamy dla Was 1 egzemplarz książki. Aby ją otrzymać należy jednym zdaniem określić, które z poglądów wychowawczych Jepsera Juula są Tobie szczególnie bliskie
Nagroda ufundowana przez Wydawnictwo MiND.
www.wydawnictwomind.pl

W środę wyłonimy zwycięzcę!

Komentarze

 
mi się termin: "wyznaczanie granic" to świetnie określa wychowywanie dziecka - jest w tym i spokój i konsekwencja.
 
Bliskie mi jest jego ciągłe potwierdzanie ( poprzez rodzicielskie działanie), że dziecko to też człowiek (mały to mały, ale człowiek!).
 
Najbliższy mojemu sercu jest pogląd, iż zawsze trzeba mówić o swoich uczuciach, nie ukrywać swoich pragnień i uczuć, bo jeśli tego się nie robi one eksplodują i przyniosą negatywne konsekwencje dla całej kochającej się rodziny.

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie"
Paulo Coelho

 
Dla mnie najważniejszy jest szacunek i zaufanie-jak dziecko widzi w jaki sposób zwracają się rodzice do siebie, naśladuje nas i dzięki temu uczy się, a poprzez to budujemy wzajemne zaufanie.
 
Za udział w naszym konkursie, wszystkie Wasze wypowiedzi nam się podobały, w związku z tym znów małe losowanie z użyciem dzisiejszej daty : zatem dziś jest 16. 05 1+6 =7 -5 = 2 osoba, która wypowiedziała się jako druga otrzymuje "Przestrzeń dla rodziny" Gratulacje!!! prosimy o kontakt redakcja@mamywsieci.pl

Justyna

 
Z moich wyliczeń wychodzi, że to ja:)))))))))))) Hura! Nie wygrałam nic od lat! Dzięki wielkie!
 
bardziej nas to cieszy !:)

Justyna

Więcej w tej kategorii

Dzieci potrzebują zabawy. Potrzebują zabawy z innymi dziećmi bez nadzoru dorosłych. Tylko w takiej...

Czy szkoła może sprawiać uczniom radość? Czy może dawać satysfakcję nauczycielom? Jak...

Czy szkoła może sprawiać uczniom radość? Czy może dawać satysfakcję nauczycielom? Jak...