Twoje Dziecko

Mleko dla niemowląt – co każda mama powinna o nim wiedzieć?

Masz dziecko? Przygotowujesz się do roli mamy? Najlepsze, co możesz dać swojemu maluszkowi, to troskliwa opieka, bezwarunkowa miłość i zdrowe żywienie. Podstawowym pokarmem w tym okresie życia jest najlepsze mleko dla niemowląt – mleko mamy. Sprawdź, co powinnaś o nim wiedzieć!

Najlepsze mleko dla niemowląt? Mleko mamy!

Kategorie: 

Kalendarz szczepień dziecka 2018 - szczepienia obowiązkowe i zalecane

Kalendarz szczepień dziecka 2018 to zestaw wszystkich dostępnych szczepionek w bieżącym roku, także tych zalecanych np. rotawirusy, meningokoki. Szczepienia ochronne, które w nim znajdziemy dotyczą szczepienia niemowląt, ale też szczepienia dzieci starszych. Przypominamy, że od 2017 roku szczepienia przeciw pneumokokom są refundowane. 

Tych zdjęć swojego dziecka nigdy nie wrzucaj na Facebooka

Dzielenie się zdjęciami naszych pociech jest wspaniałe. Maleństwo już chodzi, tak ślicznie samo je łyżką, uroczo przytula się do mamusi… Aż szkoda nie pokazać tego światu! A i rzut oka na Facebooku na to, jak fajnie rosną dzieci znajomych bywa przyjemny (o ile znajomi nie zadręczają nas zdjęciami swoich pociech w liczbie kilkunastu dziennie).

Nieoczywiste fakty o mleku mamy

Każde dziecko ma swoje indywidualne potrzeby, które zmieniają się z dnia na dzień. Wątpliwości kobiet karmiących dotyczące tego czy dziecko się najada oraz czy pokarm mamy ma odpowiednie wartości odżywcze są rzeczą naturalną. To pytania, która zadaje sobie każda mama karmiąca piersią. Warto pamiętać, że pokarm mamy jest najlepiej dopasowany do wyjątkowych potrzeb żywieniowych niemowląt.

Kategorie: 

Czy da się pogodzić pracę z opieką nad chorym dzieckiem? {Między prawem a praktyką}

Posiadanie dziecka nieodłącznie wiąże się z chorobami, mniej lub bardziej poważnymi, a co za tym idzie, z koniecznością sprawowania opieki nad chorym maluchem. Według prawa, pracownik może uzyskać zwolnienie w ramach zasiłku opiekuńczego. Co jednak dzieje się, kiedy cięższa choroba dziecka wymaga opieki niemalże przez cały czas?

Kategorie: 

Wakacje z raczkującym dzieckiem

Już za chwilę  wakacje.  Jeśli zdecydowaliście się na wyjazd z "pełzającym" niemowlęciem, mamy dla Was kilka wskazówek. Przede wszystkim zadbajcie o to, aby lokum, w którym spędzicie wakacje, było bezpieczne dla dziecka. Wtedy i wy będziecie spokojniejsi.

Kwatera

Przede wszystkim

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki - Dlaczego warto czytać dzieciom?

Siedemnaście zalet książki dla dzieci
1. Książka dodaje sił i zapału. Dostarcza nam rozrywki i emocji. Może rozśmieszyć lub zasmucić. Może pocieszyć i wskazać now możliwości.
2. Książka pomaga nam rozwijać język i słownictwo. Uczy nas wyrażać myśli i rozumieć innych.
3. Książka pobudza fantazję, uczy budować obrazy w wyobrażni.

Jakie szczepienia dla dziecka?

Szczepienia dotyczą osób zdrowych, osób w sposób szczególny narażonych na zakażenie (zabrudzona rana, ryzyko zakażenia tężcem) oraz osób po ekspozycji (np. kontakt z chorym na ospę wietrzną). Szczepienia ochronne to najskuteczniejsza metoda zapobiegania chorobom zakaźnym.

Jak odciągnąć dziecko od komputera? Jest na to niezawodny sposób! SOCATOTS – PIŁKARSKIE MALUSZKI.

Twórcy i pomysłodawcy wywodzącego się z Wielkiej Brytanii SOCATOTS – Piłkarskie Maluszki bazują na istotnej prawdzie: wiele nawyków kształtuje się w pierwszych pięciu latach życia człowieka. To wtedy mózg rozwija się w zawrotnym tempie, a rozwój fizyczny warunkuje rozwój psychiczny dziecka. Najistotniejsze są tu bodźce, które do malucha docierają i stymulują postęp. Już nigdy później w swoim życiu człowiek nie uczy się tak szybko. 

Strony